Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/iminno.com/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/header.php on line 10
Kolejna rewolucja w Internecie. Google już może się bać! - I'm inno! Innowacje
Informatyka Innowacje

Kolejna rewolucja w Internecie. Google już może się bać!

Kogo? Facbook.com

Facebook ma już na świecie ponad 400 mln użytkowników! Trzeba przyznać, że założyciele osiągnęli olbrzymi sukces. Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale na naszych oczach dzieje się kolejna rewolucja. Warto zwrócić uwagę na pewne fakty:

  • Radio potrzebowało 38 lat, by zdobyć  50 mln użytkowników.
  • Telewizja potrzebowała 13 lat, by zdobyć 50mln użytkowników.
  • Telewizja potrzebował 4 lat, by zdobyć  50 mln użytkowników.
  • iPod natomiast 3 lat,

A jak myślicie. Ile lat potrzebował facebook? Aż trudno w to uwierzyć, ale po 9 miesiącach facebook miał już 100 mln użytkowników! Gdyby populację facbook.com porównać do państwa, to plasowałoby się na czwartej pozycji.

Czwarta populacja na świecie!

Tak serwis ten rozwijał się do tej pory i trzeba przyznać, że po samej ilości użytkowników widać, że oferuje użytkownikom wystarczająco wiele. Na pewno można go uznać za innowacyjny, a wręcz rewolucyjny, ale tatuś facebooka, czyli Mark Zuckerberg oddał w tym miesiącu użytkownikom coś, co może wywrócić internetowy świat. Ta broń to Open Graph. Protokół, który wychodzi poza domenę facebook.com.

Już od jakiegoś czasu na większych portalach pod każdym artykułem widoczny jest przycisk „like it”. Klikając w niego dzielimy się informacją o tym co lubimy nie tylko z naszymi znajomymi z facebook.com, ale i z tą stroną internetową. Dzięki temu jej właściciel wie mniej więcej kim jesteśmy – wiek, miejsce zamieszkania itp. – a dzięki temu będzie w stanie dopasować treść jeszcze bardziej pod użytkowników. Uszyć na miarę…  Tylko czy to nie jest zamach na naszą prywatność?! Jak zawsze znajdą się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy? Jakie korzyści Open Graph daje użytkownikom widać po serwisach takich jak np. www.lajkit.pl Zresztą polecam go zobaczyć, bo całkiem to ciekawe rozwiązanie.

Jeżeli korzystasz z serwisu wykop, to można powiedzieć, że to wykop w wersji 3.0 W jednym miejscu możesz śledzić, co polecają Twoi znajomi na serwisach typu: demotywatory, youtube, tvn24 itp.

www.lajkit.pl

Czy Google ma problem? Tak, bo prawdopodobnie indeksowanie stron algorytmem Google z czasem odejdzie do lamusa. Największą wartość będą miały strony polecane przez specjalistów z danej branży. Tak, więc następnym razem zwróćcie uwagę na przycisk „like it”… jest już wszędzie!

You may also like
Revolut i karty wielowalutowe
Revolut – korzyści i pułapki kart wielowalutowych.
Google - logo na błękitnym tle
Google – czynniki sukcesu innowacji

Najwyższą formą docenienia jest lajk! ;)

Help spread the word. You're awesome for doing it! Dziękuje!